ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

2:43 PM 12/7/2023 Времето во Скопје: 14°C

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец Хари Кејн

страна.мк

20/11/2023

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец Хари Кејн

Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги открија адутите за вечерашната пресметка на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Во составот на Македонија има две измени во однос на дуелот против Италија пред три дена, Атанасов и Алими се на местото на Елези и Адеми.

Англија пак направи нешто повеќе промени и ќе игра без најдобриот стрелец, Хари Кејн.

Македонија (3-5-2): Димитриевски; Манев, Серафимов, Муслиу; Димоски, Атанасов, Алими, Барди, Алиоски; Елмас, Миовски

Англија (4-3-3): Пикфорд; Вокер, Луис, Мегваер, Геи; Рајс, Александер-Арнолд, Фоден; Грилиш, Воткинс, Сака