ALK 14,198.61 0.29%

GRNT 1,100.00 -2.91%

KMB 7,946.79 0.59%

MPT 72,503.39

RMDEN18 99.50

RMDEN19 99.70

SLAV 3,011.00 -3.00%

STB 1,191.43 -0.63%

TEL 327.00 -0.30%

TNB 19,563.48 2.97%

страна.мк

4:48 PM 5/9/2021 Времето во Скопје: 3°C

Вучиќ откри детали за бандата на Беливук: На една мајка и праќале фотографии од мачениот и убиен син

страна.мк

04/05/2021

Вучиќ откри детали за бандата на Беливук: На една мајка и праќале фотографии од мачениот и убиен син

Претседателот на Србија Александар Вучиќ откри нови детали за кланот на Велимир Беливук. Тој вели дека покрај жртвите не биле поштедени и нивните семејства.

-Тие убија многу многу луѓе. На мајката на еден од убиениот и праќале слики од маскакрираниот син. Дали имате предвид за какви монструми се работи-објасни Вучиќ.

Вучиќ смета дека двата клана, Кавачкиот и Шкаљарскиот клан се увезени од една соседна земја и оти мора да се борат со нивните „експозитури“ во Србија.