ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

6:23 AM 3/22/2023 Времето во Скопје: 14°C

Голчиште на Роналдо од слободен удар (ВИДЕО)

страна.мк

18/03/2023

Голчиште на Роналдо од слободен удар (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ал Наср ја продолжија трката за титулата во Саудиска Арабија, како и трката со Ал Итихад и овојпат преку пресврт стигнаа до три бода против екипа која речиси три месеци не знае победа.

А до тој пресврт ги доведе Кристијано Роналдо со гол од слободен удар во вториот дел. Фудбалерите во жолто-сини дресови имаа минус од еден гол откако Адам го доведе Абха во водство во 26. минута.

А потоа во 79. минута Кристијано Роналдо ги замолкна критичарите „пукна“ од 25 метри и ја погоди мрежата. Погледнете.