ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

12:24 PM 12/7/2023 Времето во Скопје: 14°C

Македонија води 1:0 на полувреме со голот на Барди (ВИДЕО)

страна.мк

20/11/2023

Македонија води 1:0 на полувреме со голот на Барди (ВИДЕО)

Македонија поведе со гол од пенал на Енис Барди во натреварот против Англија во последното коло од квалификациите за Европското првенство Ц-група.

Претходно Англичаните имаа целосна доминација во првото полувреме. Гостите постојано напаѓаат иако играат без најголемите ѕвезди Кејн и Рашворд кои се на клупата за резервни играчи.