ALK 15,550.00 0.32%

GRNT 1,200.00

KMB 8,847.67 0.56%

MPT 75,500.00 -0.91%

MZPU 607.00

OKTA 3,450.00 1.47%

REPL 108,000.00

RMDEN16 99.80 -0.89%

RMDEN17 99.80 0.20%

RMDEN19 99.90 0.10%

STB 1,200.00

TETE 2,040.00

страна.мк

7:20 AM 9/18/2021 Времето во Скопје: 34°C

Исчезна тинејџер со нарушено здравје

страна.мк

14/09/2021

Исчезна тинејџер со нарушено здравје

14-годишник со нарушено здравје се води за исчезнат.

-Вчера во Полициската станица Карпош, вработена во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено здравје пријавила дека од Организациската единица Козле се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14) од Куманово. Посочиле дека тој и претходно се оддалечувал од установата, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.