ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

1:32 PM 12/7/2023 Времето во Скопје: 14°C

Мицкоски од Струмица: Од тоа што ветија, ништо не испорачаа!

страна.мк

20/11/2023

Мицкоски од Струмица: Од тоа што ветија, ништо не испорачаа!

Од тоа што ветија, ништо не испорачаа!, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица.

Затоа, можеби малку пред време, излегуваме на средби со граѓаните! Земјоделците се маргинализирани, а во механизација речиси и да не се вложува и тоа мора да се промени. Чиста вода е неопходна во 21-ви век! Како идна Влада, планираме да вложиме 26 милиони евра во струмичкиот регион, а дел од парите ќе бидат и за водоводот, им вети тој на струмичани.