ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

1:09 AM 6/26/2022 Времето во Скопје: 5°C

Драматичен апел на Мицкоски до Ковачевски: Не прави историска грешка кон Македонците (ВИДЕО)

страна.мк

23/06/2022

Драматичен апел на Мицкоски до Ковачевски: Не прави историска грешка кон Македонците (ВИДЕО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог.

На крајот на интервјуто за Заспиј ако можеш на Алфа ТВ Мицкоски му се обрати директно на политичкиот ривал.

Овој дел од интервјуто на самиот крај на емисијата.

Кликнете на овој линк за видеото

https://www.facebook.com/AlfaTelevizijaMk/videos/3186629571550632/