ALK 14,198.61 0.29%

GRNT 1,100.00 -2.91%

KMB 7,946.79 0.59%

MPT 72,503.39

RMDEN18 99.50

RMDEN19 99.70

SLAV 3,011.00 -3.00%

STB 1,191.43 -0.63%

TEL 327.00 -0.30%

TNB 19,563.48 2.97%

страна.мк

10:25 AM 6/25/2021 Времето во Скопје: 3°C

Стјуардеса брутално нападната од патничка (ВИДЕО)

страна.мк

10/06/2021

Стјуардеса брутално нападната од патничка (ВИДЕО)

Полицијата ја уапси Американката Вивиана Кинонез (28) за физички напад врз (неименувана) стјуардеса на лет од Сакраменто за Сан Диего.

Според очевидци, физичкиот напад на жената врз вработена во „Саутвест ерлајнс“ се случил откако таа повеќе пати побарала од неа правилно да носи маска над носот и устата, како и сите други патници и да ги почитува правилата во авионот.

Кога стјуардесата веќе ги изгубила нервите и го со повишен тон и се обратила на патничката, жената возврати со удари со тупаница во лицето. По слетувањето стјуардесата била упатена на клинички третман.

https://www.youtube.com/watch?v=VGQBYlwZ08Y