ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

2:42 PM 12/7/2023 Времето во Скопје: 14°C

Блокирани се граничните премини меѓу Косово и Србија по убиството на полицаецот

страна.мк

24/09/2023

Блокирани се граничните премини меѓу Косово и Србија по убиството на полицаецот

Според неофицијални информации, влезот на Косово не е дозволен преку преминот Јариње, а сообраќајот во спротивна насока се одвива.

Слична е состојбата и на преминот Брњак, јавува српски Курир.

Засега не е позната причината поради која возилата и луѓето не се пропуштаат на Косово од Србија.