ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

10:55 AM 9/24/2023 Времето во Скопје: 14°C

Момче од Белград се мајтапеше со бразилски новинар: Нејмар ќе падне и ќе плаче како бебе (ВИДЕО)

страна.мк

24/11/2022

Момче од Белград се мајтапеше со бразилски новинар: Нејмар ќе падне и ќе плаче како бебе (ВИДЕО)

Момче во Белград ја насмеа цела Србија, но и Бразил со својот одговор за тоа што очекува од мечот меѓу двете земји на светското првенство во Катар. Тоа беше интервјуирано од бразилски новинар.

– Мислам дека Србија со 3-0 ќе го победи Бразил. Тоа е затоа што Митровиќ ќе постигне два гола на почетокот, а во второто полувреме ќе поентира Влаховиќ бидејќи целата одбрана (на Бразил) е ужасна. Нејма ќе падне и ќе плаќе како мало бебенце – одговара момчето на англиски јазик.

На ова водителот искрено се насмевнува велејќи дека момчето провоцира.