ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

5:53 AM 3/22/2023 Времето во Скопје: 14°C

Кроасани, кафе и кока-кола: Што пиеја и мезеа Вучиќ и Курти во Охрид

страна.мк

18/03/2023

Кроасани, кафе и кока-кола: Што пиеја и мезеа Вучиќ и Курти во Охрид

Во Охрид заврши трилатералната средба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти, со претставниците на Европската унија, високиот претставник за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел и специјалниот претставник на Брисел за дијалогот Белград – Приштина, Мирослав Лајчак.

На средбата и претходеа одвоени билатерални средби на Вучиќ и на Курти со Борел и со Лајчак.

(фото: МИА архива)

Српските медиуми пишуваат што јадеа и пиеја Вучиќ и Курти во Охрид. Па така на масата имаше само кроасани, кафе и кока-кола.