ALK 14,198.61 0.29%

GRNT 1,100.00 -2.91%

KMB 7,946.79 0.59%

MPT 72,503.39

RMDEN18 99.50

RMDEN19 99.70

SLAV 3,011.00 -3.00%

STB 1,191.43 -0.63%

TEL 327.00 -0.30%

TNB 19,563.48 2.97%

страна.мк

8:58 AM 6/25/2021 Времето во Скопје: 3°C

Мицкоски му честиташе полуматура на синот(ФОТО)

страна.мк

10/06/2021

Мицкоски му честиташе полуматура на синот(ФОТО)

Лидерот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук му ја честиташе полуматурата на синот.

Тој на својот фејсбук профил напиша:

Помина како убав сон. Како вчера да беше кога заедно го слушнавме првото училишно ѕвоно, а денес славиме полуматура. Честитки синко! Од септември нов предизвик, скопската гимназија Орце Николов!