ALK 15,550.00 0.32%

GRNT 1,200.00

KMB 8,847.67 0.56%

MPT 75,500.00 -0.91%

MZPU 607.00

OKTA 3,450.00 1.47%

REPL 108,000.00

RMDEN16 99.80 -0.89%

RMDEN17 99.80 0.20%

RMDEN19 99.90 0.10%

STB 1,200.00

TETE 2,040.00

страна.мк

11:43 AM 8/1/2021 Времето во Скопје: 3°C

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

страна.мк

21/07/2021

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив.

По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи како би се дружел со спортистите од регионот во олимпиското село. Покрај дружбата со неговите сонародници од Србија и дел од македонската експедиција имаше можност да се запознае со најдобриот тенисер во светот.

Македонскиот пливач Филип Деркоски на социјалните мрежи сподели фотографија со Новак Ѓоковиќ.

Извор: ЕКИПА