ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

2:38 AM 10/4/2022 Времето во Скопје: 14°C

Американскиот претседател Бајден си ја згреши жената (ВИДЕО)

страна.мк

22/09/2022

Американскиот претседател Бајден си ја згреши жената (ВИДЕО)

Им нема крај на гафовите што ги прави американскиот претседател Џо Бајден. Во изминатиов период тој неколку пати се поздравуваше со воздухот, а имаше и заспано на столче додека го снимаат камерите.

Но, по сѐ изгледа, најновиот негов гаф ги надмина сите претходни.

Имено, на социјалните мрежи веќе цела една недела масовно се споделува видео на кое се гледа како американскиот претседател, веројатно мислејќи дека неговата сопруга Џил е покрај него, фаќа и неколку секунди ја држи раката на друга жена.

А таа, кутрата, инаку гувернерка Гречен Витмер, не знае како да реагира.

Погледнете за што станува збор: