ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

1:23 AM 6/26/2022 Времето во Скопје: 5°C

Димовски: Сите бугарски грижи се дел од преговарачкиот процес, кој ќе се обиде да правда и релативизира е или автошовинист или е глуп

страна.мк

23/06/2022

Димовски: Сите бугарски грижи се дел од преговарачкиот процес, кој ќе се обиде да правда и релативизира е или автошовинист или е глуп

Комесарот за проширување: Сите бугарски грижи се дел од преговарачкиот процес…

 

Кој ќе се обиде да правда и релативизира е или автошовинист или е глуп…

 

Извинете на францускиов јазик… – коментира Илија Димовски, од ВМРО-ДПМНЕ.