ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

2:41 AM 10/4/2022 Времето во Скопје: 14°C

Групна тепачка во автобус на ЈСП во Кисела Вода (ВИДЕО)

страна.мк

22/09/2022

Групна тепачка во автобус на ЈСП во Кисела Вода (ВИДЕО)

Неколку лица се повредени вечерва во автобус на ЈСП со број 51 во Кисела Вода, пренесува 24 Инфо.

Автобусот во моментов е исклучен од сообраќај, а на терен е излезена и полицијата. Како што пренесува порталот дел од присутните нападнале и новинарска екипа.