ALK 14,198.61 0.29%

GRNT 1,100.00 -2.91%

KMB 7,946.79 0.59%

MPT 72,503.39

RMDEN18 99.50

RMDEN19 99.70

SLAV 3,011.00 -3.00%

STB 1,191.43 -0.63%

TEL 327.00 -0.30%

TNB 19,563.48 2.97%

страна.мк

10:37 AM 6/25/2021 Времето во Скопје: 3°C

Милошоски најави протест на ВМРО-ДПМНЕ утре пред МНР

страна.мк

10/06/2021

Милошоски најави протест на ВМРО-ДПМНЕ утре пред МНР

📌Утре на протест пред МНР, од 15 до 17 часот. Доста е од тајните преговори кои во Софија ги води другарот на Заев, Бучковски, за дополнителни анекси на штета на Македонија❗

⚠️Јавноста има право на отчетност на владините министри пред јавноста и Собранието за сите битни надворешно-политички прашања!

https://www.facebook.com/antonio.miloshoski.9/posts/4602231913139385