ALK 14,198.61 0.29%

GRNT 1,100.00 -2.91%

KMB 7,946.79 0.59%

MPT 72,503.39

RMDEN18 99.50

RMDEN19 99.70

SLAV 3,011.00 -3.00%

STB 1,191.43 -0.63%

TEL 327.00 -0.30%

TNB 19,563.48 2.97%

страна.мк

8:56 AM 6/25/2021 Времето во Скопје: 3°C

Мицкоски положи цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље: Хероите живеат вечно!

страна.мк

09/05/2021

Мицкоски положи цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље: Хероите живеат вечно!

Положување на цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље во 2015 година, стои во Фејсбук статусот на Христијан Мицкоски.

– Загубата е ненадминлива, но остануваат сеќавањата за нивните дела по кои ќе ги паметиме. Хероите живеат вечно, пишува тој.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/1861748744000576