ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

2:32 AM 5/29/2023 Времето во Скопје: 14°C

Во Лондон уапсен маж кој со автомобил удрил во оградата на Даунинг стрит (ВИДЕО)

страна.мк

25/05/2023

Во Лондон уапсен маж кој со автомобил удрил во оградата на Даунинг стрит (ВИДЕО)

Лондонската полиција денеска соопшти дека е уапсен маж кој со своето возило удрил во оградата на Даунинг стрит, официјалната резиденција на британските премиери.

„Автомобил денеска околу 16 часот и 20 минути удри во оградата на Даунинг Стрит. Вооружени полицајци на лице место уапсиле маж поради сомнение дека при опасно возење направил штета“, се вели во соопштението на полицијата.

Се додава дека во инцидентот нема повредени и дека е отворена истрага за да се утврди што точно се случило.

На местото е поставен безбедносен кордон. Оградата е поставена во 1989 година од безбедносни причини.