ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

4:08 PM 7/25/2024 Времето во Скопје: 14°C

ШОК: Обезбедувањето го повреди капитенот на Шпанија пред финалето (ВИДЕО)

страна.мк

10/07/2024

ШОК: Обезбедувањето го повреди капитенот на Шпанија пред финалето (ВИДЕО)

На крајот од натпреварот Шпанија и Франција  се случи необичен инцидент. Шпанските фудбалери тргнаа да слават со своите навивачи, но некои од нив истрчаа на теренот.

Во еден момент во толпата влетаа и обезбедувачите со намера да исфрлат еден од навивачите.

Во обидот еден од обезбедувањето случајно го удри во коленото шпанскиот капитен Алваро Мората. Мората се пожали на повреда, а Шпанците се надеваат дека поради ова нема да го пропушти финалето.