ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

1:55 AM 8/8/2022 Времето во Скопје: 14°C

Леброн Џејмс и Лејкерси преговараат за двегодишен договор тежок 98 милиони долари

страна.мк

05/08/2022

Леброн Џејмс и Лејкерси преговараат за двегодишен договор тежок 98 милиони долари

Леброн Џејмс и Лос Анџелес лејкерс се во преговори за двегодишно продолжување на договорот на „кралот“ вредно 98 милиони долари, тврдат повеќе американски извори.

37-годишниот Џејмс веќе се сретнал со генералниот менаџер Роб Пелинка откако во 2023 година ќе стане слободен агент ако одбие продолжување со „езерџиите“. Неизвесноста во врска со новиот договор е поради желбата на Леброн да ја помине последната НБА-сезона заедно со својот син Брони Џејмс.

Брони Џејмс е дел од училишниот тим на Сиера Кењон во Лос Анџелес и ќе биде достапен на НБА-драфтот дури во 2024 година.