ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

3:06 AM 5/29/2023 Времето во Скопје: 14°C

Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда (ВИДЕО)

страна.мк

25/05/2023

Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда (ВИДЕО)

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено.

Фудбалерот на Чукарички успеа да постигне гол директно од корнер, надмудрувајќи го голманот на Црвена Звезда, Милан Борјан, во 21.минута. Како некогаш Артим Шаќири, или Драган Стојковиќ Пикси…