ALK 15,550.00 0.32%

GRNT 1,200.00

KMB 8,847.67 0.56%

MPT 75,500.00 -0.91%

MZPU 607.00

OKTA 3,450.00 1.47%

REPL 108,000.00

RMDEN16 99.80 -0.89%

RMDEN17 99.80 0.20%

RMDEN19 99.90 0.10%

STB 1,200.00

TETE 2,040.00

страна.мк

7:26 AM 9/18/2021 Времето во Скопје: 34°C

СДСМ откажале учество во емисија на Алсат каде требало да се дебатира за пожарот во Тетово

страна.мк

14/09/2021

СДСМ откажале учество во емисија на Алсат каде требало да се дебатира за пожарот во Тетово

Силни емоции и жесток политички речник во емисијата 200″ на Алсат М која е снимена утрово а ќе се емитувавечерва 21.50 часот .

“Оставките и одговорноста после трагедијата во Тетово. Дебатираат: Агим Нухиу – Заменик министер за правда,Антонио Милошоски – Пратеник на ВМРО ДПМНЕ и Вјољца Бериша – Член на претседателството на АА“, стои во најавата на Алсат М за емисијата која според извори во телевизијата била прилично напната.

Иако своето учество во емисијата го потврдиле претставници на СДСМ никој од владеачката партија не учествувал во дебатата за клучното политичко прашање деновиве.