ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

11:02 PM 5/21/2022 Времето во Скопје: 5°C

Американец скокна од мост во Мостар, па мораа да го спасуваат за да не се удави (ВИДЕО)

страна.мк

13/05/2022

Американец скокна од мост во Мостар, па мораа да го спасуваат за да не се удави (ВИДЕО)

Филмски сцени од спасување на млад Американец во Мостар откако скокнал од мост во реката, по што почнал да се дави.

Американецот почнал да се дави, по што реагирале двајца жители на Мостар со туристички чамец со кој успеале да го извлечат од водата.

Драматичната акција за спасување се случила вчера во попладневните часови кога храбрите жители на Мостар го спасиле Американецот.

https://www.youtube.com/watch?v=8iZB3GbuSns