ADIN 760.00 1.20%

ALK 18,161.66 1.69%

GRNT 1,250.12 0.01%

KMB 12,896.69 1.43%

MPT 73,300.00 0.27%

OKTA 3,750.00 -0.26%

RMDEN20 99.90

STB 1,499.61 -0.03%

STIL 95.00 -5.00%

TETE 2,350.00

TNB 28,001.00 0.11%

TTK 1,346.44 -1.65%

страна.мк

9:43 AM 2/25/2024 Времето во Скопје: 14°C

(Вознемирувачко видео) Гром уби фудбалер среде натпревар

страна.мк

12/02/2024

(Вознемирувачко видео) Гром уби фудбалер среде натпревар

Трагедија каква што не се памети се случи во Индонезија. За време на натпреварот помеѓу локалните тимови 2 FLO Bandung и FBI Subang гром го уби фудбалерот Септиан Рахарја.

Снимката набрзо се прошири на социјалните мрежи, а се се случи среде натпревар.


Гром го погоди Рахарја, а од силината на ударот уште двајца соиграчи паднаа на тревата.

„Инцидентот се случи кога гром ја погоди жртвата на стадионот. Неговото име е Септиан Рахарја, тој е од Субанг“, откри полицијата.

Рахарја имал 34 години, локалните медиуми објавија дека дишел по ударот на гром, но дека починал набргу откако бил примен во болница.